×
×

Nieuwsbrief september 2025

image

Beste ouder(s)/verzorger(s), 

En we zijn écht van start! Inmiddels zijn we alweer bijna aan het einde van de derde week en zien we de school weer volop in de energie. Nieuwe gezichten, nieuwe routines en vooral veel nieuwsgierigheid en plezier. De eerste weken stonden in het teken van elkaar leren kennen, afspraken maken en natuurlijk ons kamp. 

Met deze eerste nieuwsbrief van het jaar nemen we jullie graag mee in wat er al is gebeurd en wat er nog op de planning staat. Van de start van coaching tot ons nieuwe project ‘Macht & Regels’, van een terugblik op kamp (met foto’s!) tot de uitnodiging voor de informatieavond in januari.  

Veel leesplezier! 

Coaching en coachkeuze 

Deze week zijn alle coaches bekendgemaakt en vanaf maandag 15 september start de coaching. Samen met hun coach spreken de kinderen af op welke dag zij coaching hebben en worden de groepen samengesteld. Coaching is een vast en verplicht onderdeel van ons onderwijs en vindt elke week plaats van 14:15 – 15:15 uur. Leerlingen hebben dus één keer per week coaching. 

Tijdens coaching wordt er: 

• gekeken naar huiswerk en planning 

• gewerkt aan persoonlijke leerdoelen 

• stilgestaan bij hoe het met iedereen gaat 

• ruimte gemaakt om te kletsen of een spel te spelen 

We doen dit bewust in kleine groepjes. Zo leren kinderen niet alleen van hun coach, maar ook van en met elkaar. 

Coaching werkt het beste als school en ouders samen optrekken. Daarom vinden we het belangrijk dat informatie en signalen worden gedeeld. Wanneer er thuis iets speelt dat van invloed kan zijn op het leren of welbevinden van jullie kind, horen we dat graag. Zo kunnen we samen zorgen voor een veilige en stimulerende omgeving waarin kinderen zich optimaal kunnen ontwikkelen. 

De coach is het eerste aanspreekpunt voor jullie als ouders. Hij of zij heeft (of zal binnenkort) contact opnemen voor een kennismakingsgesprek. Daarnaast vinden er drie keer per jaar portfoliogesprekken plaats, waarin het kind zijn of haar ontwikkeling presenteert en samen met ouders en coach nieuwe doelen stelt. De eerste gesprekken staan gepland in de week van 24 november. 

Heb je tussendoor vragen die niet specifiek voor de coach zijn? Dan kun je mij (d.kolpa@ooz.nl) altijd mailen. Wanneer iets beter bij de coach past, zal ik je doorverwijzen. 

Unit 1 

• 1A: Michelle Elijzen (m.elijzen@ooz.nl) en Maarten Wiltschut (m.wiltschut@ooz.nl

• 1B: Hans van der Zande (h.vanderzande@ooz.nl) en Daniël Kolpa (d.kolpa@ooz.nl

Unit 2 

• 2A: Nienke Dekker (n.dekker@ooz.nl

• 2B: Sean Jongsma (s.jongsma@ooz.nl

• 2C: Wanda van der Wal (w.vanderwal@ooz.nl) en Wouter Reitsema (w.reitsema@ooz.nl

Unit 3 

• 3A: Sil Willems (s.willems@ooz.nl

• 3B: Daphne Noordman (d.noordman@ooz.nl) en Martijn Schouw (m.schouw@ooz.nl

Nieuwe collega: Michelle Elijzen

Hoi! Enchantée!

Mijn naam is Michelle en sinds september werk ik als leerkracht Frans op 10-14. De meeste leerlingen kennen mij inmiddels door mijn vak, de stamgroep of door het kamp; wat ik als onwijs leuk heb ervaren!

Mijn hobby's zijn wandelen, tuinieren en ik maak graag muziek.

 

 

Nieuwe collega: Jitske van den Bovenkamp

Dit schooljaar ben ik gestart als docent Duits op 10-14 voor de tweede klassen. Ik sta inmiddels al zo’n 13 jaar voor de klas en naast docent op 10-14 ben ik ook werkzaam op Thorbecke. Ik ben getrouwd en moeder van drie kinderen (drie jongens), wat mij elke dag opnieuw leert hoe verschillend kinderen zich ontwikkelen en wat ieder van hen nodig heeft. 

In mijn werk vind ik het belangrijk om meer te zien dan alleen cijfers. Voortgang en groei zitten vaak in kleine stapjes, in meer zelfvertrouwen of in het durven inzetten van je eigen kwaliteiten. Als docent wil ik niet alleen kennis overdragen, maar ook bijdragen aan de brede ontwikkeling van leerlingen. De afgelopen jaren heb ik me gespecialiseerd in hoogbegaafdheid, beelddenken en executieve vaardigheden. Ik hoop mijn ervaring op dit gebied ook binnen 10-14 verder te kunnen inzetten. 

Naast mijn werk geniet ik in mijn vrije tijd van wandelen in de natuur, kamperen met het gezin, yoga, koken en bakken, en lezen. Dat zijn voor mij manieren om rust en inspiratie te vinden. 

Gym

Leerlingen hebben natuurlijk ook gym op 10-14. Alle kinderen hebben minimaal één keer per week gym. Daarnaast hebben groep 7/8 een extra uur gym. Hieronder vind je de verdeling per unit: 

Unit 1: stamgroepen op maandag, groep 7/8 op donderdag 

Unit 2: stamgroepen op dinsdag, groep 7/8 op donderdag 

Unit 3: stamgroepen op donderdag, groep 7/8 op maandag 

Op deze dagen worden leerlingen verwacht gymkleding en binnenschoenen mee te nemen. 

Tip: zet de naam van je kind op de kleding  én de schoenen.

Regels op de proef – ons nieuwe kernconcept!

De komende vijf weken staat het kernconcept Macht & Regels centraal, met als thema Regels op de proef. Leerlingen werken elke week vier uur in hun stamgroep aan dit project; in klas 1 en 2 komt daar nog een extra uur per week bij, waarin zij de echte verdieping krijgen binnen het vak mens & natuur.

Tijdens dit project onderzoeken we vragen als: Zijn regels altijd eerlijk? Zijn ze voor iedereen gelijk? Hoe ga je er goed mee om, of moet je er misschien juist minder mee bezig zijn?

Alles wat raakvlakken heeft met het thema komt voorbij. Leerlingen vergelijken actuele regels met die van vroeger, onderzoeken hoe regels en macht werken in de samenleving en binnen school, en kijken kritisch of sommige regels aangepast zouden moeten worden. Ze spelen spellen, doen onderzoek, voeren discussies en werken creatief na over macht, ongelijkheid en eerlijke regels.

Daarnaast krijgen ze inspirerende gastlessen en workshops vanuit verschillende invalshoeken: een wijkagent, iemand uit de zorg, een vluchteling, allemaal geven ze hun perspectief op macht en regels.

Zo ontdekken leerlingen vanuit verschillende vakken en perspectieven wat macht en regels betekenen, en hoe zij zelf het verschil kunnen maken. Genoeg vragen en ideeën om ons de komende weken over te verbazen!

Ouders gezocht voor de Ouderraad

De Lassus Campus is volop in beweging. Met diverse onderwijsroutes onder één dak, groeit niet alleen ons onderwijsaanbod, maar ook de behoefte aan betrokkenheid en samenwerking met ouders. Waar sommige routes voorheen een eigen ouderraad hadden en andere helemaal geen, willen wij nu één gezamenlijke ouderraad vormen voor de héle campus. 

Op de Lassus Campus zal de ouderraad (OR) zich vooral richten op activiteiten in en rond de campus. Denk hierbij aan het ondersteunen bij sportactiviteiten, vieringen, open dagen, sportdagen, excursies en diploma-uitreikingen. Verbinding en samenwerking tussen de verschillende routes staat steeds centraal. De ouderraad komt gemiddeld 4-6 keer per jaar bijeen, maar dit hangt ook sterk af van het aantal te organiseren activiteiten.  

Ben je een enthousiaste ouder/verzorger die graag meedenkt, organiseert en bijdraagt aan een levendige schoolomgeving voor álle leerlingen op de campus? Dan nodigen wij je van harte uit om je aan te melden! Dat kan bij: 

•  Jos de Boer, (JJ.deboer@ooz.nl) 

•  Martijn Marsman, (M.Marsman@ooz.nl) 

Samen maken we van de Lassus Campus een plek waar onderwijs en ouderbetrokkenheid hand in hand gaan. 

Kamp + foto’s

Wat hebben we drie heerlijke dagen gehad op kamp! 

Maandagochtend vertrokken we om 9:15 uur met de bus richting de Paasheuvelgroep in Vierhouten. Ondanks een wisselend weerbericht werden we direct bij aankomst verrast door de zon, een perfecte start van ons avontuur. 

In drie dagen tijd hebben we ontzettend veel gedaan: mountainbiken, archery tag, omgekeerd verstoppertje, een barbecue, een spannende spooktocht en natuurlijk… heel weinig slapen. Ook was er tijd om te zwemmen, veel te kletsen en elkaar écht beter te leren kennen. 

Bedankt voor alle terugkoppelingen die we van jullie hebben ontvangen: de positieve geluiden én de waardevolle ideeën voor volgend schooljaar. Ik heb alle reacties gedeeld met het hele team: heel fijn om te lezen! 

Het kamp was een mooie mix van plezier, uitdaging en groepsvorming. We hebben veel foto’s gemaakt om deze bijzondere dagen vast te leggen. Je kunt ze bekijken via de volgende link:  

Kamp 2025-2026 

https://ooz-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/d_kolpa_ooz_nl/Erkm6iU96SJDoqofMdDvIHABPnbJXUzUCn5XLAD-P9yheA?e=1nwqRR 

Het bestand wordt in de komende week nog aangevuld.

Bibliotheek op school

Op dit moment zijn we bezig met de vormgeving en uitbreiding van de schoolbibliotheek binnen alle onderwijsroutes. Binnenkort ontvangen we weer een mooie lading nieuwe boeken en daar zijn we ontzettend blij mee! 

Om de boeken netjes en duurzaam te houden, willen we ze graag kaften. Wie zou ons daarbij willen helpen? We zetten dan één of twee dozen met boeken en lamineerfolie voor je klaar. 

Wil je helpen? Stuur dan een mailtje naar de contactpersoon van de betreffende onderwijsroute: 

Onderwijsroute Van der Capellen: Neslihan Özdemir – n.ozdemir@ooz.nl 

Onderwijsroute Mens& en &Jij: Jenieke Blaakmeer – j.blaakmeer@ooz.nl 

Onderwijsroute 10-14: Michelle Elijzen – m.elijzen@ooz.nl 

Alvast hartelijk dank voor jullie hulp! 

Informatieavond 22 september

Op maandagavond 22 september van 19:00 tot 20:30 organiseren wij een informatieavond. Deze avond is bedoeld voor zowel nieuwe ouders als ouders die al langer kinderen op 10-14 hebben. We starten gezamenlijk met een kort gedeelte waarin we vertellen hoe het jaar eruit gaat zien, de collega’s voorstellen en het programma van de avond toelichten. 

Daarna kunnen jullie deelnemen aan twee workshops naar keuze. Denk bijvoorbeeld aan: 

Het volgen van een les 

Meedenken over een thema 

Gesprek over ouderparticipatie 

En meer! 

Het is ook mogelijk om alleen het plenaire gedeelte bij te wonen (19:00 – 19:30). 

Om een goede inschatting te kunnen maken van het aantal aanwezigen, vragen we jullie om via onderstaand formulier door te geven of jullie komen: klik hier  

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=KiYgV9CSYUaEKFRI-XZi8Xo2ubszhLxOgz0xaPf10EpUNTBOSk1YVFdNR0ZBUk1VODdaTUpTT1kwNy4u 

Binnen komen en halen brengen

We vinden het ontzettend waardevol dat jullie de drempel om binnen te lopen bij 10-14 als laag ervaren. Tegelijkertijd is het voor ons belangrijk om goed overzicht te houden over wie er in het gebouw aanwezig is, om de veiligheid van leerlingen en collega’s te waarborgen. Niet alle collega’s kennen alle ouders, waardoor het soms lastig is om te zien wie er binnenkomt of rondloopt. 

Daarom vragen we jullie om: 

Het schoolgebouw alleen in te gaan wanneer er een afspraak is of wanneer het echt nodig is om binnen te zijn. 

Bij binnenkomst áltijd even langs de balie te gaan om je aan te melden. Zo weten wij wie er in het gebouw is. 

Voor portfoliogesprekken of ouderavonden, hoeft dit niet. Voor andere gesprekken of korte vragen is aanmelden wel gewenst. Op deze manier houden we de school veilig en overzichtelijk, en zorgen we dat iedereen weet wie er aanwezig is.  

Agenda

WOENSDAG 24 T/M VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2025

Diatoetsen groep 7/8 en klas 1

MAANDAG 22 SEPTEMBER 2025

Ouderavond van 19.00- 20.30. Zie ook bericht elders in deze nieuwsbrief

DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2025

Werkmiddag team 10-14, leerlingen vrij om 13.00 uur

DONDERDAG 16 OKTOBER 2025

Werkmiddag team 10-14, leerlingen vrij om 13.00 uur

HERFSTVAKANTIE 18 T/M 26 OKTOBER 2025

DINSDAG 4 NOVEMBER 2025

Studiedag campus, leerlingen vrij

VRIJDAG 14 NOVEMBER 2025

 Werkmiddag team 10-14, leerlingen vrij om 13.00 uur

WOENSDAG 19 NOVEMBER 2025

Open lesmiddag, leerlingen vrij om 13.00 uur

 

Contact

Lassuslaan 232 8031 XM Nederland d.kolpa@ooz.nl